MENU MENU
Načítám...
O firmě

Historie firmy

Společnost TYC Kooperace s.r.o. píše svojí historii nedaleko průmyslového centra západních Čech - Města Plzně od začátku roku 2015.

Sídlem společnosti byly po prvních pět let pronajaté prostory v Mýtě u Rokycan. Zde byla postupně pronajata plocha cca 400m2 ve třech menších halách a také skladovací hala s dalšími cca 200m2. V roce 2020 došlo k přesunutí společnosti do vlastních výrobních prostor v obci Strašice na Rokycansku. 

Společnost se od svého počátku specializovala na dodávky strojních dílů do širokého spektra průmyslových oblastí, ať jde již o automobilový, hutní, chemický, zdravotní, obranný průmysl, tak na výrobu obecných strojních dílů.

Na počátku bylo 100% výroby realizováno kooperačně u partnerů společnosti. Následně s pořízením vlastních strojů se tento poměr významně měnil. Ještě v prvním roce bylo pořízeno první soustružnické centrum MAZAK. Podíl vlastní výroby byl tímto krokem cca 10%. V roce 2016 bylo pořízeno druhé soustružnické centrum MAZAK. Podíl vlastní výroby tímto stoupl na cca 20%. Následně v koncem roku 2017 přibyla do pronajatých prostor horizontální vyvrtávačka WHQ105CNC, kde pak podíl vlastní výroby významně stoupl na cca 45%.

Nová významná etapa vývoje společnosti přišla v roce 2020.

Nejprve v červnu byla instalovaná v nových výrobních prostorech nová horizontální vyvrtávačka WHQ15CNC, tímto se opět navýšil podíl vlastní výroby až k hranici 80%. V listopadu téhož roku bylo převzato do užívání portálové obráběcí centrum WVM 2600T. Všechny frézovací stroje od významného českého dodavatele TOS Varnsdorf a.s.. 

Od roku 2020 má společnost 12 zaměstnanců. Tržby roku 2015 dosáhli takřka 10mil. Kč, v roce 2016 už takřka 36mil. Kč až se následně tržby se v letech 2017-2019 držely na úrovni cca 60mil./rok.

S přesunem do nových výrobních prostor se jistě budou psát další zajímavé stránky historie společnosti TYC Kooperace s.r.o.
Budeme rádi, když budete její součástí.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace